Broşür 

Broşür 

Tanıtım amacı taşıyan küşe kağıda veya diğer kağıt türlerine basılabilen ve renkli olarak hazırlanan tanıtım el ilanlarına broşür denir. Broşürler, bir, iki, üç sayfa veya akordeon kırımlı baskı yapılabilir.

Firmanızın reklam ve tanıtım faaliyetlerinizi yürütmek için broşür baskı yaptırmak hiç eskimeyen bir yoldur. Daha önce elle yapılan broşürler günümüzde, dijital baskı yöntemleri kullanılarak baskı yapılıyor.

Çok iyi tasarlanmış bir broşür, markanız için çok iyi bir reklam aracıdır. Hazırladığınız broşürün daha etkili olması için tasarımda dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Broşür Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Broşürün en önemli özelliği göze hitap edebilir ve dikkat çekici bir özelliğe olmasıdır. Göze hitap eden bir tasarım olmasının sebebi, müşterinin ilgisini çekerek broşürü incelemesine imkan sağlamaktır.  Kullandığınız görsellerin kaliteli olması, broşür üzerine iyi yerleştirilmesi çok önemlidir. Yazı fontlarında, arka planda ve görsellerde kullandığınız renklerin birbirine uyumlu olması ve gözü yormaması da  dikkat edilmesi gereken bir noktadır.

Kısa fakat öz açıklayıcı yazıların yer aldığı broşürler, müşteriler tarafından daha uzun süre incelenir ve dikkate alınır. Müşterilerin hemen atmadığı, inceleyip okuduğu broşürlerde sıkıcı olmayan, kısa ve net olarak anlatılmak isteneni veren açık ve anlaşılır metinler tercih edilmelidir.

Broşür hazırlamada diğer önemli bir detay da hazırlanan broşürün hangi zaman dilimleri içinde kullanılacağı meselesidir. Basacağınız broşürün uzun vadeli mi yoksa kısa vadeli mi olacağı önemli bir noktadır. Çok uzun dönemli olarak planlanıp hazırlanan bir broşür, zaman içerisinde güncelliğini kaybedebilir. Kısa vadeli, yani belli bir dönem için hazırlanmış olan broşürler daha doğru bir tercihtir. Zamanla firmanızın iletişim bilgilerinin değişmesi ihtimal dâhilindedir. Uzun vadeli hazırlanmış bir broşürdeki bilgiler değişmişse bu broşür bir müşterinin eline geçse bile bir anlam ifade etmeyecektir. Üstelik boş yere para harcamış olacaksınız. Bu yüzden kısa bir zaman için hazırlanmış broşürler daha doğru bir seçim olacaktır.

Broşür baskıda dikkat edilmesi gereken diğer bir husus da belli bir süreden daha kısa dönemli olan reklamlar veya kampanya tanıtımları için broşür yerine el ilanı(insert)  bastırmak daha iyi bir tercih olur. Çok kısa bir süre için, uzun uğraşlar sonucunda bir broşür hazırlatmak ve bastırmak daha maliyetli olacaktır. Bu nedenle kısa dönemli kampanya, indirim veya tanıtım haberleriniz için el ilanları bastırmak daha kolay ve daha az maliyetli bir yoldur.

Broşür Fiyatları

Piyasa şartlarına göre Broşür fiyatları oldukça ekonomiktir. A3 broşür, A4 broşür ve A5 broşür ebatlarından birini tercih ederek siparişi tamamlayabilir ve siz de online broşür hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Üstelik pratik, hızlı ve oldukça ekonomik! kartvizitmatbaa.net online matbaa üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirmenin farkını göreceksiniz.

Please follow and like us:
0

Etiketler: , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir